استانداردهای نوشیدنی

اهمیت استانداردهای نوشیدنی

زنجیره غذایی قوی و کاملا مدیریت شده برای سلامتی و رفاه همه مصرف کنندگان ضروری است. این امر ایمنی غذا و نوشیدنی را به موضوعی حیاتی تبدیل می­کند که باید به طور موثر در کل زنجیره غذایی، از مزرعه تا چنگال (مصرف کننده) مدیریت شود. به منظور آشنایی بیشتر با استانداردهای نوشیدنی تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

عواقب بیماری ناشی از غذا و نوشیدنی می­تواند برای مصرف کننده، خرده فروشان و سایر سازمان­های زنجیره تأمین ویرانگر باشد. عدم رعایت استانداردهای صنعت برای ایمنی مواد غذایی و نوشیدنی­های مختلف می­تواند منجر به پیگرد قانونی، فراخوان محصول، فرصت­های از دست رفته و تبلیغات منفی شود. علاوه بر ایمنی، زنجیره غذایی تأثیر بسزایی در محیط زیست، سلامتی و ایمنی کارکنان دارد.

شرکت­های مواد غذایی و آشامیدنی در سراسر زنجیره غذایی برای پاسخگویی به تعهدات در برابر مردم و رقابت پذیری، باید انتظارات زیادی را برای کیفیت و ایمنی برآورده کنند. صدور گواهینامه به استانداردهای صنعت مواد غذایی و آشامیدنی می­تواند به سازمان­ها برای حفظ انطباق قانونی، جلب رضایت مشتری، بهبود شهرت نام تجاری و موارد دیگر کمک کند.

نوشیدنی

ما می­دانیم که در NQA، گواهینامه برای موفقیت یک شرکت غذا و نوشیدنی چقدر مهم است. برای تعدادی از استانداردهای صنعت، از جمله استانداردهای مربوط به ایمنی مواد غذایی باید گواهینامه معتبر دریافت شود. از این رو، لازم است تا درباره استانداردهای صنعت مواد غذایی و آشامیدنی بیشتر بدانید:

ISO 22000: ISO 22000 یک استاندارد مدیریت ایمنی غذا در سطح بین المللی است که برای هر سازمانی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم در تولید مواد غذایی شرکت می کند، اعمال می­شود. این استاندارد شامل تولیدکنندگان اصلی مانند مزارع و شیلات، پردازنده­ها و تولیدکنندگان غذاهای بسته بندی یا کنسرو شده، رستورانها، هتل­ها، و سایر مشاغل تهیه کننده غذا می­باشد. ایزو ۲۲۰۰۰ می­تواند به نفع شرکتهایی باشد که مواد غذایی را حمل و نقل، مواد افزودنی یا بسته­بندی را تهیه یا خدمات دیگری را در رابطه با تولید مواد غذایی انجام می­دهند. لازم به ذکر است که ISO  شرکت­های دارای گواهینامه نسخه قدیمی ISO 22000 باید تا سال ۲۰۲۱ تکمیل شود.

ISO 22000

:FSSC 22000 یک سیستم صدور گواهینامه ایمنی مواد غذایی است که ISO 22000 را با نیازهای اضافی ترکیب می­کند. FSSC توسط بنیاد صدور گواهینامه ایمنی مواد غذایی توسعه یافته است و دارای اعتبار جهانی از سازمان جهانی ایمنی مواد غذایی (GFSI) است. هدف اصلی این استاندارد اطمینان از ایمنی مواد غذایی در هنگام تولید اولیه محصولات دامی، گیاهی و حیوانی فاسدشدنی، محصولات با ماندگاری طولانی در دمای محیط و محصولات بسته­بندی مواد غذایی و خوراک دام است.

FSSC 22000

نوشیدنی استاندارد

انجمن استاندارد نوشیدنی با ارائه، توسعه و تأیید بهترین روش در صنعت، از طریق آموزش و شبکه برای بهبود استانداردها و کیفیت محصولات و خدمات در بازار نوشیدنی­های مختلف، منافع شما را تأمین و نمایندگی می­کند.

بسیاری از مردم به دنبال یادگیری استانداردهای نوشیدنی هستند. میزان مایعات موجود در لیوان، قوطی یا بطری شما لزوما با میزان الکل موجود در نوشیدنی مطابقت ندارد. انواع مختلف مشروبات الکلی آبجو، شراب یا مالت می­توانند مقدار بسیار متفاوتی از الکل داشته باشند. به عنوان مثال، بسیاری از آبجوهای سبک تقریبا به اندازه آبجو معمولی (حدود ۸۵ درصد) الکل دارند. در این مقاله روش دیگری برای بیان استانداردهای نوشیدنی الکلی آورده شده است.

نوشیدنی الکلی

مهم است که بدانید نوشیدنی شما چه مقدار الکل دارد. در ایالات متحده، یک نوشیدنی “استاندارد” تقریباً ۱۴ گرم الکل خالص دارد که در موارد زیر یافت می­شود:

۱۲ اونس آبجو معمولی که معمولا حدود ۵٪ الکل است

۵ اونس شراب که به طور معمول حدود ۱۲٪ الکل است

۱.۵ اونس ارواح مقطر که حدود ۴۰٪ الکل است

از کجا می­دانید چه مقدار الکل در نوشیدنی شما وجود دارد؟

نوشیدنی استاندارد

هر کدام از موارد موجود در تصویر بالا، در ایالات متحده به عنوان یک نوشیدنی استاندارد است که حاوی ۰.۶ اونس یا ۱۴ گرم الکل خالص تعریف شده است. درصد الکل خالص که به صورت حجم الکل (alc / vol) بیان می­شود، در انواع مختلف نوشیدنی متفاوت است. اگر چه مقدار استاندارد الکل نوشیدنی برای پیروی از دستورالعمل­های بهداشتی مفید است، اما ممکن است اندازه­های معمول هر وعده را نشان ندهد.

برچسب نوشیدنی استاندارد

برچسب نوشیدنی­های استاندارد ممکن است حاوی گزارشی از مقدار تقریبی مواد موجود در بسته­بندی باشد. از شاخص­های جغرافیایی یا نام­ها می­توان فقط برای برچسب محصولات با منشأ منطقه جغرافیایی استفاده کرد. هیچ اطلاعات تغذیه­ای دیگری نباید روی برچسب نوشیدنی­های الکلی نشان داده شود.

بر چسب نوشیدنی

نوشیدنی­هایی که بیش از ۰.۵ درصد الکل اتیل دارند، نباید برچسب “غیر مست کننده” داشته باشند. غذای حاوی الکل نباید به شکلی نشان داده شود که صریحا یا به طور ضمنی نشان دهد که این محصول نوشیدنی شیرینی غیر الکلی است.

در مورد شراب، اعلامیه منشا جغرافیایی، انواع انگور مورد استفاده، سال برداشت باید ذکر شود. نوشیدنی­های الکلی غیر از شراب که حاوی کمتر از ۱۰ درصد الکل هستند، بهتر است تاریخ انقضا نیز ذکر شود. اگر شراب بیش از ۱۰ میلی گرم دی اکسید گوگرد در هر لیتر داشته باشد، باید برچسب “حاوی دی اکسید گوگرد یا حاوی سولفیت” داشته باشد.

در صورت استفاده از سفید تخم مرغ یا ماده شفاف کننده یا هر گونه کمک دیگر برای فرآوری با منشا حیوانی در شراب یا وجود بقایای همان ماده در محصول نهایی نوشیدنی، باید برچسب آن با علامت غیر گیاهخواری اعلام شود. هشدار قانونی باید به زبان انگلیسی یا منطقه­ای چاپ شده باشد. اندازه هشدار قانونی نیز نباید کمتر از ۳ میلی متر باشد.

استانداردهای نوشیدنی در ایران

با توجه به استانداردهای سازمان ملی استاندارد ایران برای تهیه آبمیوه گاز دار، استفاده از شیرین کننده­ و طعم­دهنده­های طبیعی خوراکی باید بر اساس نظر مراجع ذیصلاح باشد، این در حالی است افزودن شیرین کننده­ و طعم­دهنده­های مصنوعی غیر مجاز است. همچنین، استفاده از شیرین کننده­های طبیعی و مصنوعی برای تهیه و تولید آب سیب و انگور گاز دار غیر مجاز می­باشد.

کاربرد مواد شفاف کننده مانند خاک دیاتومه و پرلیت برای آبمیوه مجاز است. افزودن اسید سیتریک، اسید مالیک و اسید تارتاریک به فرآورده تا رسیدن به PH مطلوب بدون مانع است. علاوه بر موارد بیان شده، افزودن رنگ­های طبیعی مجاز خوراکی به آبمیوه­های گاز دار تا رسیدن به رنگ دلخواه نیز مشکلی ندارد.

استانداردهای نوشیدنی

مطابق استانداردهای اعلام شده، نوشیدنی باید طعم و عطر میوه طبیعی را داشته و فاقد هرگونه بوی خارجی اعم از کپک زدگی، ترشیدگی و سوختگی باشد. علاوه بر این، نوشیدنی باید از هر گونه مواد و بقایای خارجی مانند هسته، برگ و دم میوه عاری باشد.

حد مجاز فلزات سنگین در انواع مختلف نوشیدنی مانند آب میوه، نوشیدنی میوه­ای گاز دار و نکتار نیز باید بر اساس استانداردهای مربوطه باشد. بر این اساس، حداکثر مقدار ۱۰ میلی گرم انیدرید سولفور در هر کیلوگرم از نوشیدنی مجاز است. حد قابل قبول پاتولین برای آب سیب و نکتار سیب گازدار ۵۰ میکرو گرم در کیلوگرم است.

از نظر بسته­بندی نیز نوشیدنی باید در ظروف سالم و تمیز و غیر قابل نفوذ قرار بگیرد که هر کدام از ظروف شیشه­ای، فلزی و پلی اتیلن دارای استانداردهای خاص خود هستند.

برند گرینو یکی از بهترین تولیدکنندگان انواع مختلف نوشیدنی ارگانیک و طبیعی مانند شربت بهار نارنج و تخم شربتی و … مطابق استانداردهای لازم برای روزهای گرم تابستان در خدمت شما عزیزان است.

نوشیدنی گرینو

https://www.nqa.com/en-gb/certification/sectors/food-beverage

https://www.niaaa.nih.gov/what-standard-drink

https://www.tuvsud.com/en-in/resource-centre/regulatory-updates/food-regulatory-updates/food-safety-and-standards-alcoholic-beverages-standards-regulations-2018

http://lidoma.co/wp-content/uploads/2017/07/14345-استاندارد-آبمیوه-نکتار-و-نوشیدنی-میوه-ای.pdf

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.