مصرف میوه و درمان بیماری

مصرف میوه­ و کاهش خطر ابتلا به بیماری­ها

مصرف انواع مختلف میوه­ها می­تواند به درمان بسیاری از بیماریها کمک می­کند. میوه­ها و سبزیجات مؤلفه­های مهم رژیم غذایی سالم هستند. کاهش مصرف میوه و سبزیجات به سلامتی بدن آسیب رسانده و افزایش خطر ابتلا به بیماریهای غیر واگیر (NCDs) را به دنبال دارد.

گنجاندن میوه و سبزیجات تازه به عنوان بخشی مهمی از رژیم غذایی روزانه، برای درمان بیماریهای مختلف از جمله بیماریهای قلبی عروقی مفید بوده و خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان را کاهش می­دهد.

همچنین، میوه­ها و سبزیجات می­توانند به جلوگیری از افزایش وزن کمک کرده و خطر ابتلا به چاقی را کاهش دهند. علاوه بر این، آنها منبع غنی از ویتامین­ها و مواد معدنی، فیبر و بسیاری از مواد مفید مغذی از جمله استرول­های گیاهی، فلاونوئیدها و سایر آنتی اکسیدان­ها هستند.

بر اساس مطالعات جدید، بیش از یک سوم مردم جهان از بیماری­های مختلف از جمله دیابت، سرطان و فشار خون بالا رنج می­برند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با خواص درمانی برخی از میوه­های مفید آشنا شوید.

مصرف میوه و درمان بیماریهای مختلف

درمان بیماریهای­ مختلف با مصرف ملکه میوه­ها – سیب درختی

سیب به عنوان ملکه میوه­ها یک ماده غذایی مفید برای درمان بیماریهای روده است که مصرف روزانه آن می­تواند شما را از دکتر دور نگه دارد.

هر ۱۰۰ گرم از سیب خام حاوی ۶/۱۲ درصد کربوهیدرات به شکل شکر از نوع فروکتوز مقادیری مختلفی از پروتئین، فیبر، فسفر، کلسیم، پتاسیم، آهن، روی، ویتامین C ، E ، A ، B ، B2 و B12، اسیدهای آلی مانند نیاسین، مالیک، سیتریک و سالیسیلیک اسید می­باشد.

این میوه طبیعی به درمان اسهال و یبوست کمک می­کند. در واقع، پکتین موجود در سیب، به عنوان جارو روده عمل کرده و سموم و مواد زائد مختلف را از همراه با مدفوع از بدن دور نگه می­دارد.

وجود اسیدهای آلی مانند اسید مالیک و سایر اسیدهای موجود در سیب به قلیایی شدن خون و بافت­ها کمک و از تخمیر روده جلوگیری می­کند. همچنین، سیب حاوی انواع فلاونوئیدها است که مهمترین آنها کورستین، یک آنتی اکسیدان است. فلاونودی­ها از رسوب کلسترول در دیواره­های شریانی جلوگیری می­کنند.

علاوه بر این، زمانی که میوه سیب کاملا جویده شود، میزان اسید میکروب موجود در دهان را می­کشد و از بروز اختلال در دندان جلوگیری کنید. در واقع، سیب حاوی خاصیت پاکسازی دهان است که هیچ میوه دیگری از آن برخوردار نیست. در واقع، دارای ماده نگهدارنده طبیعی دندان­ها است و برای درمان درد دندان مصرف شود.

درمان یبوست و اسهال با سیب درختی؛ ملکه میوه­ها

علاوه بر مطالب بیان شده، این میوه برای عملکرد صحیح قلب در درمان انواع بیماری­های قلبی مفید است. ت

رکیب سیب با ترکیب، یک درمان بسیار مؤثر برای اختلال عملکردی قلب محسوب می­شود. این گیاه حاوی پتاسیم و فسفر بالایی است که به کاهش بیماریهای قلبی کمک می­کند.

همچنین، سیب نتیجه خوبی را برای درمان بیماری یبوست مزمن ایجاد می­کند. به دلیل سدیم پایین، سیب به عنوان مکمل رژیم غذایی برای بیماران مبتلا به فشار خون بالا توصیه می­شود.

همچنین باعث افزایش ترشح ادرار می­شود که به نوبه خود، کاهش میزان فشار خون به سطح عادی را به دنبال دارد. سیب به عنوان یک ماده غذایی اصلاحی برای درمان روماتیسم و ​​بیمار مفاصل کاربرد دارد. ذکر این نکته ضروری به نظر می­رسد که تمام موارد بیان شده برای معالجه بیماریهای مختلف را می­توان با مصرف منظم سیب بدست آورد.

درمان بیماری­های قلبی عروقی با مصرف انوع توت­ها

بیماریهای قلبی عروقی (CVDs) منجر به مشکلات بهداشتی جهانی می­شوند. مطالعات اپیدمیولوژیک نشان داده­اند که مصرف میوه­ها به طور معکوس با خطر ابتلا به CVDs ارتباط دارد.

علاوه بر این، مطالعات تجربی قابل توجهی نقش محافظتی میوه­ها در برابر CVDs را پشتیبانی کرده است.

در این مطالعات، میوه­های مختلفی از قبیل انگور، زغال اخته، انار، سیب، زالزالک و آووکادو به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته و عملکرد محافظتی برای درمان بیماری­های قلبی عروقی را نشان داده­اند.

به عبارت دیگر، میوه­ها می­توانند از CVD جلوگیری کنند یا درمان مورفولوژی و عملکرد قلب و عروق را پس از آسیب تسهیل کنند. مکانیسم­های درگیر شامل محافظت از عملکرد اندوتلیال عروقی، تنظیم متابولیسم چربی­ها، تعدیل فشار خون، مهار عملکرد پلاکتها، کاهش آسیب ایسکمی (خونرسانی مجدد)، سرکوب ترومبوز، کاهش استرس و التهاب است.

برای داشتن یک دوز قدرتمند از آنتی اکسیدان­ها در مبارزه و درمان­ها بیماریها، از توت­ها میل بفرمایید.

طبق تحقیقات انجام شده در بخش کشاورزی آمریکا، زغال اخته در صدر لیست میوه­های غنی از آنتی اکسیدان قرار دارد و پس از آن توت سیاه، تمشک و توت فرنگی قرار دارند. رنگ انواع توت­ها از رنگدانه آنتوسیانین به دست می آید، آنتی اکسیدانی است که به خنثی کردن “رادیکال­های آزاد” (مولکول­های آسیب رسان سلول) کمک می­کند که می­تواند منجر به بیماری­های مزمن از جمله سرطان و بیماری­های قلبی شود. همچنین، انواع توت­ها، به خصوص زغال اخته، ممکن است به جلوگیری از عفونت ادراری نیز کمک کند.

درمان بیماریهای قلبی با مصرف انواع توت­ها

درمان بیماریهای مختلف با انواع مصرف میوه­های غنی از پلی فنول­ها

رژیم غذایی مهمترین عامل اصلاح پذیر برای جلوگیری از ابتلا به CVD است. شواهدی وجود دارد که نشان می­دهد الگوهای رژیم غذایی مبتنی بر گیاهان با خطر کمتری از ابتلا به بیماری قلبی عروقی همراه می­باشند.

از مهمترین مؤلفه­های کلیدی، نقش مهمی است که میوه­ها در جلوگیری و درمان بیماری­های قلبی عروقی داشته باشد. تخمین زده می­شود که رژیم غذایی کم میوه سومین عامل مهم خطر ابتلا به بیماری قلبی ناشی از فشار خون بالاست که در سال ۲۰۱۰ بیش از ۵ میلیون مرگ و میر در جهان را به خود اختصاص داده است.

با افزایش داده های بالینی در بیماران با فاکتورهای خطرناک متابولیک بالا (فشار خون، دیس لیپیدمی، دیابت، و اضافه وزن / چاقی)، اثر بخشی میوه در پیشگیری اولیه از ابتلا به CVD نشان داده شده است.

در حال حاضر، روش متداول کنترل CVD، استفاده از درمان دارویی طولانی مدت است. با این وجود، داروها برای همه بیماران مؤثر نیستند و عوارض جانبی دارند که ممکن است علائم و نشانه­های بیماران را تشدید کند.

بعضی از میوه­ها (عصاره) دارای فعالیت­های ضد فشار خون بالا، کاهش چربی و قند خون هستند که محققان زیادی را به تحقیقات در مورد روش­های درمان جدید برای CVD ها ترغیب کرده است.

مکانیسمهای محافظت کننده قلبی میوه­ها کاملا واضح نیستند، اما خاصیت آنتی اکسیدانی و رادیکال آزاد خصوصیت برجسته آنها محسوب می­شود. در این زمینه ، مردم توجه بیشتری به محصولات طبیعی سرشار از پلی فنول­ها داشته­اند. پلی فنول­ها باید از طریق رژیم­های غذایی روزانه فراهم شوند، زیرا آنها نمی­توانند در بدن انسان سنتز یا ذخیره شوند

. میوه یکی از منابع اصلی رژیم غذایی حاوی پلی­فنول­هاست. ثروتمندترین منابع پلی فنول­های میوه، انواع توت­های تیره مانند انگور و زغال اخته هستند. علاوه بر این، انار، سیب، زالزالک و آووکادو نیز اغلب میوه­های غنی از پلی فنول­های مصرفی می­باشند.

خواص درمانی آووکادو

مصرف انار و کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات

طبق گفته­های لایسترانگ، مردان در مقایسه با زنان بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری­های قلبی هستند. همچنین باید برای احتمال ابتلا به سرطان پروستات آنها نیز فکری اساسی کرد. بر اساس تحقیقات، خوردن انار به صورت مکرر می­تواند به کاهش خطر و درمان هر یک از بیماریها کمک کند. ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در انار می­تواند به کاهش اختلال نعوظ کمک و یا حتی به طور کلی از بروز آن جلوگیری کند.

درمان استرس یا اضطراب با مصرف موز

یک موز متوسط تنها با ۱۰۵ کالری و ۱۴ گرم شکر و ۳۰ درصد از ویتامین B6 موردنیاز را در اختیار شما قرار می دهد، بنابراین به مغز کمک می­کند تا سروتونین را تولید و شما را با آرامش از یک بحران عبور دهد.

زردآلو میوه­ای مفید برای درمان و جلوگیری از سنگ کلیه

کریستین گربستاد می گوید ، هشت نیمه زردآلو خشک دارای ۲ گرم فیبر، تنها ۳ میلی گرم سدیم و ۳۲۵ میلی گرم پتاسیم است – همه اینها به جلوگیری از تجمع مواد معدنی در ادرار و تشکیل سنگ­های اگزالات کلسیم، رایج­ترین نوع سنگ کلیه کمک می­کنند.

زردآلو و سنگ کلیه

گریپ فروت

گریپ فروت­های صورتی و قرمز حاوی ماده مغذی به نام لیکوپن هستند که به نظر می­رسد خواص ضد توموری خوبی دارند. مطالعات همچنین نشان می­دهد که لیکوپن می­تواند به مبارزه با رادیکال­های بدون اکسیژن کمک کند.

گریپ فروت و خواص درمانی

طالبی

طالبی­ها مملو از مواد مغذی و شیرینی زیادی هستند. آنها به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی شناخته شده اند. تحقیقات همچنین نشان می دهد که طالبی برای درمان افرادی که از سندرم متابولیک رنج می­برند نیز فوق العاده است.

لیمو / لیموترش

لیمو، علاوه بر اینکه مکمل خوبی برای بسیاری از دستور العمل­های غذایی است، حاوی مزایای زیادی مانند خاصیت مبارزه با سرطان قسمت­های مختلف بدن از جمله دهان، پوست، پستان و معده است.

پاپایا

از مزایای میوه بسیار مفید پاپایا غافل نشوید. طبق مطالعات، پاپایاها می­توانند برای درمان برخی از بیماریهای مختلف بدن مانند بیماری­های قلبی نقش محافظتی داشته باشند. فیبر موجود در میوه­های پاپایا می­تواند فرآیند هضم شما را نیز بهبود بخشد.

درمان بیماریهای مختلف با پاپایا

گلابی­ها

در کشورهایی مانند کره، آب گلابی را با عسل مخلوط کرده و به عنوان یک درمان خانگی قدرتمند در برابر بیماری­های شایع مانند سرماخوردگی و تب به کار می­برند. گلابی به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی شناخته شده است. بر اساس تحقیقات، گلابی همچنین می­تواند خطرات دیابت نوع ۲ و بیماری­های قلبی شایع را کاهش دهد.

گل کلم

گل کلم با وجود ظاهری ساده دارای مشخصات متنوعی از مواد مغذی است. آنها حاوی مواد مغذی آنتی اکسیدانی مانند ویتامین C و ویتامین K هستند. همچنین،  محققان معتقدند که گل کلم می­تواند به کاهش خطرات سرطان کمک کند.

هویج

هویج حاوی مواد مغذی مانند کاروتنوئیدها است که می­تواند سلامت بینایی شما را تقویت کند. همچنین مطالعات نشان داده اند که هویج می­تواند در کاهش خطر ابتلا به سرطان نقش داشته باشد.

چغندر

چغندر منبع عالی مواد معدنی به نام فولات (همچنین به عنوان ویتامین B9 شناخته می شود). فولات ماده مغذی است که نقش مهمی در سنتز و ترمیم DNA دارد. همچنین، مطالعات گذشته حاکی از آن است که فولات می تواند باروری مردان را افزایش دهد.

مصرف سبزیجات تازه و کاهش خطر ابتلا به بیماریها

https://www.amazon.com/Natural-Treatment-Various-Diseases-Vegetables/dp/1522792864

https://www.who.int/elena/titles/fruit_vegetables_ncds/en/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5490577/

https://www.cheatsheet.com/health-fitness/fruits-that-can-help-prevent-diseases.html

https://www.active.com/nutrition/articles/16-foods-to-cure-common-illnesses?page=1

https://www.organiclesson.com/17-healthy-fruits-vegetables-for-disease-prevention/

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.