مراحل تهیه گلاب به ۳ روش کاملا متفاوت!

مراحل گلابگیری

مراحل گلابگیری

هزاران سال است که از گلاب به منظور اهداف زیبایی، غذایی و نوشیدنی استفاده می­شود. فرآیند گلابگیری از منطقه خاورمیانه جایی که گلهای محمدی رشد می­کنند، شروع شد.

مدت­هاست که گل محمدی از نظر خواص ضد التهابی، ضد باکتری و آنتی اکسیدانی مورد توجه بوده است، در حالی که بارها و بارها ثابت شده است که گلاب باعث بهبود متابولیسم و ​​دفع سموم از بدن می­شود. موارد کاربرد گلاب از تهیه لته (نوعی قهوه که با اسپرسو و شیر گرم تهیه می­شود) گرفته تا تسکین دهنده گلودرد گسترده است، اما به طور ویژه در مراقبت از پوست بسیار پر سر و صدا بوده است.

لیست طولانی از مزایای سلامتی گلاب برای پوست شامل سفت شدن منافذ، صاف شدن خطوط ریز و چین و چروک، آبرسانی و لطافت و کاهش قرمزی پوست می­باشد. خواه آن را به عنوان شامپو، تونر یا حتی لوسیون بدن خود استفاده کنید، باعث افزایش رطوبت پوست می­شود.

گلاب یک تونر پوستی عالی

مراحل تهیه گلاب ارگانیک واقعا راحت است، ما در این مقاله با استفاده از سه روش ارزان مراحل مختلف تهیه گلاب در خانه و در نهایت گلابگیری در کاشان را به شما عزیزان آموزش می­دهیم. به منظور آشنایی بیشتر با مراحل تهیه گلاب تا انتهای متن با ما همراه باشید.

 

گلاب

انتخاب گلبرگ گل رز

اما اولین مرحله انتخاب گل محمدی مناسب است. همه ما یک باغ گل نداریم که فقط منتظر چیدن آنها باشیم، بنابراین خرید گل­های رز تازه از فروشگاه گل محلی ضروری به نظر می­رسد.

مهم است که مطمئن شوید گلهای رز آلی فاقد مواد شیمیایی و بدون آفت کش هستند. (می­توانید گلبرگهای گل رز خشک را نیز تهیه کنید). همچنین، عطر گل محمدی می­تواند نقش مهمی در انتخاب گل­ها داشته باشد. گل­های رز صورتی و قرمز رایحه قوی­تر و گلبرگ بیشتری دارند، در حالی که سایر گل­های رز (زرد ، سفید و نارنجی) اغلب بوی بنفشه، لیمو یا گل میخک می­دهند.

انتخاب گل مناسب

۳ روش تهیه گلاب خانگی

  1. روش پخت و پز

جوشیدن آسانترین (و سریعترین) روش تهیه گلاب است. با گرفتن گلبرگهای گل سرخ، آب مقطر، قابلمه بزرگ، صافی، فنجان­های اندازه­گیری و یک ظرف در بسته (شیشه یا بطری اسپری) شروع کنید.

گلهای رز را آماده کنید

گلبرگها را از ساقه خارج کنید تا زمانی که ½ تا ۱ فنجان گلبرگ تازه داشته باشید (اگر از خشک شده استفاده کنید ¼ فنجان کافی است). هنگامی که به مقدار دلخواه گل موردنیاز خود رسیدید، گلبرگ­ها را با آب شیر تمیز کنید تا از آلودگی­ها خلاص شوید.

ریختن گل­ها در ظرف

آب را به ظرف گلبرگ­ها اضافه کنید

گلبرگها را فقط در آب غوطه ور کنید تا آنها را بپوشاند (حدود ۱ لیوان فنجان). هر میزان بیشتری از آب باعث خواهد شد که گلاب رقیق شود. (در صورت تقطیر، می­توانید از آب فیلتر شده استفاده کنید.)

اضافه کردن آب

شعله گاز را به میزان متوسط ​​تنظیم کنید

قابلمه را روی اجاق گاز قرار دهید و اجازه دهید تا گل­ها دم بکشد. هنگامی که آب شروع به جوشیدن کرد، آن را بپوشانید و میزان شعله گاز را به مقدار کمتری کاهش دهید.

، به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه یا تا زمانی که گلبرگ­ها رنگ خود را از دست بدهند (باید صورتی کم رنگ باشند)، بگذارید تا ترکیب شما بر روی شعله بماند و در انتها حرارت را خاموش کنید و درب ظرف را بگذارید تا مخلوط به دست آمده کاملا سرد شود.

مخلوط را صاف کنید

برای جدا کردن گلبرگ­ها و تهیه گلاب خالص، می­توانید از صافی استفاده کنید. پس از اتمام کار پسماندهای گلبرگ­ها را دور بریزید.

صاف کردن و دور ریختن پسماند

گلاب را درون ظرف در بسته قرار دهید

استفاده از بطری یا شیشه اسپری بهترین روش برای ذخیره گلاب است. این ماده ارگانیک را می­توان حداکثر یک ماه در یخچال و تا یک هفته در کابینت سرویس بهداشتی نگهداری کرد.

نگهداری گلاب

  1. روش تقطیر

تقطیر سنتی­ترین روش ایجاد گلاب است. این روش نسبت به روش قبلی نیاز به زمان بیشتری دارد، اما رنگ آن واضح­تر و حتی مزایای طبیعی آن بیشتر از روش جوشیدن است. قبل از شروع، گلبرگهای گل محمدی، یخ، یک کاسه شیشه­ای، آب مقطر، یک قابلمه بزرگ با درب، یک صافی و یک ظرف در بسته را آماده کنید.

گلهای رز را آماده کنید

گلبرگها را از ساقه­ها جدا کنید. به یاد داشته باشید که یک فنجان گلبرگ تازه برابر با حدود ۲ تا ۳ گل کامل است. هنگامی که مقدار گلبرگ دلخواه خود را بدست آوردید، آنها را با آب شیر تمیز کنید تا از آلودگی­ها پاک شوند. (از گلهای خشک نیز می­توان استفاده کرد.)

آماده­سازی گل­ها

قابلمه بزرگ را آماده کنید

یک کاسه کوچک (یا بشقاب نعلبکی سرامیکی) را در وسط یک قابلمه بزرگ قرار دهید. اگر کاسه آنقدر بلند نیست که بتواند لبه­های ظرف را پوشش دهد، از کاسه دیگری یا هر چیز مقاوم در برابر حرارت برای بالا آوردن ارتفاع آن استفاده کنید که به عنوان اهرمی برای درب قابلمه عمل می­کند.

گل و آب را در اطراف کاسه اضافه کنید

گلبرگ­ها را داخل و اطراف کاسه قرار دهید. قبل از افزودن آب مقطر (اطمینان حاصل کنید که داخل کاسه وارد نشود.) درب قابلمه را بردارید و آن را به صورت وارونه قرار دهید. سپس، آن را بر روی دیگ قرار دهید. از درب برای به دام انداختن بخار درون ظرف استفاده می­شود.

آماده­سازی ظرف گلابگیری

مقداری یخ را بالای درب قرار دهید

یخ باعث ایجاد تراکم در داخل ظرف شده و به تسریع بخار کمک می­کند. میعان تزریق شده باعث می­شود گلاب در قسمت زیر درب ظرف جمع ­شود. سپس، یک گلاب غلیظی به شما می­دهد که درون کاسه تمیز می­ریزد. با شروع ذوب شدن یخ، آب را برداشته و به افزودن یخ بیشتر ادامه دهید.

هنگامی که آب درون ظرف شروع به جوشیدن کرد، حرارت را کم کنید و اجازه دهید گل­ها به همراه آب به آرامی بپزد. این عمل حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه طول خواهد کشید یا تا هنگامی که رنگ گلبرگ گل­ها محو شود.

قرار دادن یخ بالای درب ظروف

گلاب را در ظرف در بسته بریزید

قبل از برداشتن درب، حرارت را خاموش و صبر کنید تا مخلوط خنک شود، ضمن اینکه مطمئن شوید که هیچ قطعه­ای از یخ باقی نمانده است. قبل از ریختن گلاب در ظرف شیشه­ای یا بطری اسپری­، کاسه را از قابلمه خارج کنید. گلاب تهیه شده را می­توانید حداکثر تا شش ماه در یخچال یا حدود یک هفته در کابینت حمام نگهداری کنید.

نگهداری گلاب درون ظروف در بسته

مخلوط را صاف کنید

اگرچه روش تقطیر، پس از ریختن مخلوط در یک ظرف مهر و موم شده کامل شده است، اما شما همچنین می­توانید گلاب جمع شده در اطراف کاسه را نیز صاف کنید. با استفاده از صافی، گلبرگ­ها را از مایع جدا کنید (شبیه روش پخت و پز).

  1. روش خرد کردن

در این روش مراحل کار بسیار مشابه روش برای پخت و پز خواهید بود، اما نحوه تهیه گلهای محمدی متفاوت است. همچنین، این روش می­تواند برای ایجاد مقدار بیشتری گلاب استفاده شود. گل محمدی، آب مقطر، قابلمه بزرگ، صافی و هاون و گل­دان بزرگی را آماده کنید.

گلهای رز را آماده کنید

گلبرگها را از ساقه خارج کنید تا زمانی که ½ تا ۱ فنجان گلبرگ تازه داشته باشید (اگر از خشک شده استفاده کنید ¼ فنجان زیاد است). هنگامی که مقدار دلخواه خود را بدست آوردید، گلبرگ­ها را با آب شیر تمیز کنید تا از آلودگی­ها خلاص شوید.

دو توده جداگانه ایجاد کنید

گلبرگهای تمیز را به دو دسته مساوی تقسیم کنید. اولین دسته مورد نظرتان را خرد و آبکش کنید تا آب آن خارج شود. از گروه دوم بعدا برای رنگ آمیزی بیشتر استفاده می­شود.

انتقال به یک کاسه

گل­ها خرد شده به همراه آب را درون ظرف بزرگ قرار داده و اجازه دهید تا به مدت ۲ تا ۳ ساعت بماند تا مایع غلیظی به دست آید. گلبرگ­های باقیمانده را مخلوط کرده و بگذارید ۲۴ ساعت در دمای اتاق بماند.

گلابگیری

مخلوط به دست آمده را در قابلمه سرامیکی قرار دهید

به گلدان فلزی دست نزنید، چرا که این کار باعث از بین رفتن روغن­ها شده و بر رنگ آمیزی گلاب شما تأثیر می­گذارد. حرارت را کم کنید و بگذارید تا دم بکشد. هنگامی که حباب را دیدید، آن را از اجاق برداشته و گلاب را از صافی عبور دهید.

انتقال به یک ظرف

آن را به مدت ۲ تا ۳ ساعت در محل آفتابی مانند طاقچه پنجره بگذارید. نور خورشید باعث جذب روغنهای طبیعی می­شود.

مراحل گلابگیری در کاشان

از نظر درجه خلوص گلاب به انواع مختلف سنگین یا درجه یک (وجود ۳۵ میلی‌گرم گل در ۱۰۰ میلی‌لیتر آن)، سبک یا درجه دو (وجود ۱۵ میلی‌گرم گل در ۱۰۰ میلی‌لیتر آن)، دوآتشه (تهیه شده پس از دو‌ بار گلابگیری و تقطیر مجدد با گل تازه)، سه آتشه (تهیه شده پس از سه ‌بار گلابگیری و تقطیر مجدد گلاب دو آتیشه با گل تازه)، گلاب پس آب و زیر عطری تقسیم می‌شوند.

در ادامه

مراحل گلابگیری در کاشان بدین صورت است که پس از چیدن گل‌های محمدی، حداکثر ۳۰ کیلوگرم از آنها را به همراه ۸۰ لیتر آب به داخل دیگ مسی ریخته و روی اجاق قرار می­دهند. سپس، سر دیگ را با تغار مسی پوشانده و وزنه سنگینی را روی آن قرار می­دهند.

همچنین، تمام منافذ دیگ و تغار را با مخلوطی از تفاله گل و خمیر پوشانده و پارچ مسی را درون آب سرد می­گذارند، این کار به‌ گونه­ای انجام می­شود که سر پارچ حداقل ۲۰ سانتی متر از آب بیرون باشد.

گلابگیری در کاشان

 در ادامه لوله‌های نی را از یک سو در دیگ گلاب و از سمت دیگر در پارچ قرار می‌دهند. سپس، زیر اجاق دیگ گلاب را روشن کرده و برای گلابگیری اقدام می­کنند. پس از به جوش آمدن آب داخل دیگ، بخار بوسیله لوله به طرف پارچ مسی حرکت کرده و به علت سردی محیط اطراف، در داخل پارچ به گلاب تبدیل می‌شود.

لازم به ذکر است که امروزه از سیستم اهرمی به همراه پیچ و مهره و لوله­های چدنی به ‌جای قرار دادن وزنه­های سنگین استفاده می­شود.

برند گرینو با به کارگیری ابزارآلات و تجهیزات پیشرفته امروزی اقدام به تهیه و تولید گلاب کاملا طبیعی و ارگانیک گرینو نموده است. به منظور تهیه محصولات ارگانیک گرینو به وب سایت ما مراجعه بفرمایید.

گلاب گرینو

https://www.purewow.com/beauty/how-to-make-rose-water-at-home

https://dalahoo.com/news.cfm?id=855

علی دادوران

همه مطالب نویسنده

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.