مزایا و معایب پاستا؟

پاستا یک وعده غذایی مناسب و پرطرفدار است، اما برخی از انواع ماکارونی کربوهیدراتهای خالی را به وجود می آورند، به این معنی که در مقایسه با کالری، مقدار خیلی کمی از مواد مغذی را ارائه می دهند.

 

به گزارش سلامت نیوز

، وقتی پاستا درست مصرف شود و به آن مواد مغذی، اضافه شود می تواند یک غذای سالم باشد. اما باید از مصرف آن با سس های چرب و سرشار از کالری اجتناب کرد.

افرادی که یک رژیم غذایی خاصی را دنبال می کنند، با خوردن پاستا نیز می‌توانند وزن خود را کاهش دهند. در واقع مصرف پاستا باعث افزایش وزن یا افزایش چربی بدن نمی‌شود.

مواد غذایی حاوی کربوهیدرات می توانند جذب و سطح قند خون را سریع‌تر افزایش دهند. به طور کلی، این نوع غذاها می توانند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت نوع ۲ را کاهش دهند. با این حال، ضروری است که اندازه پاستا را محدود و مصرف سس ها با قند زیاد و چربی بالا را کاهش دهیم.

ماکارونی

کامل یکی از انواع غذاها است که یک رویکرد تغذیه ای مناسب دارد و بسیاری از پزشکان و متخصصین تغذیه برای کنترل بهتر وزن و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ها آنرا توصیه می‌کنند. در حالی که ماکارونی می‌تواند به تنهایی سالم باشد، به راحتی می تواند پایه‌ای برای دریافت کالری بسیار زیاد باشد. یک ظرف اسپاگتی با یک سس قارچ خامه‌ای شامل ۶۸/۱ کالری است.

 

با توجه به نیاز روزانه کالری روزانه بزرگسالان ۱۶۰۰ تا ۲۴۰۰ برای زنان و تا ۳۰۰۰ برای مردان، این وعده غذایی حداقل نیمی از کالری روز و احتمالا حتی مقدار کامل آن است. برای داشتن یک پاستای سالم می توان مقدار زیادی سبزیجات و پروتئین‌های چرب مانند ماهی به آن اضافه کرد.

علی دادوران

همه مطالب نویسنده

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.