گیاهان و ادویه های ایرانی

در این مقاله در مورد 10 تا از انواع گیاهان و ادویه های خوشمزه با مزایای بسیار زیاد آنها برای  سلامتی انسان صحبت می کنیم .

استفاده از گیاهان و ادویه ها در طول تاریخ همواره بسیار مهم بوده است . به غیر از استفاده آنها در آشپزی ، بسیاری از آنها به دلایل دارویی خود مورد بررسی و توجه قرار گرفته اند .

امروزه تحقیقات علمی جدید نشان داده است كه بسیاری از آنها در واقع مزایای چشمگیری برای سلامتی افراد دارند .

1- دارچین :

دارچین یک ادویه بسیار محبوب است که در انواع نوشیدنی ها ، پخت و پز و داروها یافت می شود .

این ماده حاوی ترکیبی به نام سینامالدئید است که مربوط به خواص دارویی دارچین است .

دارچین دارای فعالیت آنتی اکسیدانی قوی است و به مبارزه با التهاب کمک می کند و ثابت شده است که کلسترول و تری گلیسیرید خون را می تواند به میزان چشمگیری کاهش دهد.

اما یکی از چشمگیر ترین ویژگی های دارچین ، تأثیر آن بر میزان قند خون است . دارچین سطح قند خون را پایین می آورد و دارای اثر ضد دیابتی بسیار قدرتمندی می باشد . دارچین می تواند قند خون را با مکانیسم ها و روشهای  متفاوتی کاهش دهد ، از جمله کاهش سرعت خرابی کربوهیدرات ها در دستگاه گوارش شما  وهمچنین باعث کاهش حساسیت به انسولین می شود .

مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند قند ناشتا را 10 تا  29 درصد در بیماران دیابتی کاهش دهد ، که این مقدار قابل توجهی می باشد .

میزان مصرف موثر و معمول دارچین در طول روز 0.05 – 2 قاشق چای خوری و یا 1-6 گرم می باشد .

2- مریم گلی :

مریم گلی نام خود را از کلمه لاتین Slaver به معنی پس انداز می گیرد .

این گیاه به دلیل داشتن خواص درمانی در سنین میانسالی بسیار مشهورشده است و حتی در گذشته  از آن برای جلوگیری از طاعون نیز استفاده می شده است .

تحقیقات فعلی نشان می دهد که مریم گلی میتواند عملکرد و حافظه مغز را بهبود بخشد ، خصوصاً در افراد مبتلا به آلزایمر بسیار مفید است .

بیماری آلزایمر با افت سطح استیل کولین ، یک پیام رسان شیمیایی در مغز همراه است. مریم گلی از تجزیه استیل کولین جلوگیری و به تقویت حافظه کمک می کند .

در یک تحقیقات که به مدت 4 ماهه از 42 فرد مبتلا به آلزایمر خفیف تا متوسط انجام شده است ، عصاره مریم گلی پیشرفتهای چشمگیری در عملکرد مغز انها نشان داده است .

همچنین درتحقیقاتی دیگرنشان داده شده است که مریم گلی می تواند عملکرد حافظه را در افراد سالم ، جوان و پیر بهبود ببخشد .

3- نعناع :

نعناع دارای سابقه طولانی در استفاده از داروهای مردمی و آروماتراپی دارد .

همانطور که در مورد بسیاری از گیاهان دارویی نیز وجود دارد ، این ماده مؤثر روغنی است که حاوی عوامل تأثیرگذاری بر سلامتی می باشد .

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که روغن نعناع می تواند مدیریت درد را در سندرم روده تحریک پذیر یا IBS بهبود بخشد . نعناع درد سندرم روده تحریکپذیر و همچنین تهوع را کاهش می دهد .

به نظر می رسد با شل شدن عضلات در روده بزرگ ، درد شما در حین تحرک روده تسکین می بخشد. همچنین به کاهش نفخ شکم ، که یک علامت مشکل هضم شایع است ، می تواند کمک بسیاد زیادی کند .

همچنین برخی از مطالعات نشان می دهد که نعناع در آروماتراپی می تواند به مبارزه با حالت تهوع کمک کند.

در یک مطالعه بر روی بیش از 1100 زن باردار ، آروماتراپی نعناع باعث کاهش قابل توجهی در حالت تهوع آنها شد. همچنين نشان داده شده است كه تهوع بعد ازعمل زايمان را نیزكاهش مي دهد.

4- زردچوبه :

زردچوبه حاوی کورکومین ، ماده ای با ویژدگی ضد التهابی بسیارقدرتمند است.

زردچوبه ادویه ای زرد رنگ است و این ماده حاوی چندین ترکیب با خواص دارویی می باشد که مهمترین آن کورکومین است .

کورکومین یک آنتی اکسیدان بسیار قدرتمند است و با مبارزه با آسیب اکسیداتیو و به تقویت آنزیم های آنتی اکسیدانی بدن کمک می کند . این مهم است ، زیرا اعتقاد بر این است که آسیب اکسیداتیو یکی از مکانیسم های مهم پیری و بسیاری از بیماری ها می باشد .

کورکومین همچنین به صورت فوق العاده ای ضد التهاب است ، تا جایی که با برخی از داروهای ضد التهاب مطابقت دارد .

همچنین مطالعات نشان می دهد که می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد ، با آلزایمر مبارزه کند ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان را کاهش می دهد و آرتریت را تسکین می دهد .

5- ریحان مقدس :

ریحان گیاهی  مقدس می باشد که به مبارزه با عفونت ها و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

ریحان مقدس را با ریحان معمولی یا ریحان تایلندی اشتباه نگیرید ، ریحان مقدس یک گیاه مقدس در هند به حساب می آید.

مطالعات نشان می دهد که ریحان مقدس می تواند رشد طیف وسیعی از باکتریها و مخمرها را کنترل کند.

همچنین دریک تحقیقات نشان داده شده است که می تواند با افزایش برخی سلولهای ایمنی در خون عملکرد سیستم ایمنی بدن را بسیارتقویت کند .

ریحان مقدس همچنین به کاهش سطح قند خون قبل و بعد از غذا و همچنین درمان اضطراب و افسردگی ناشی از اضطراب کمک کند .

با این حال ، این مطالعات بسیار اندک هستند ، و تحقیقات بیشتری لازم است قبل از ارائه هرگونه توصیه ای صورت گیرد.

7- فلفل کاین :

فلفل کاین نوعی فلفل قرمز است که برای تهیه غذاهای تند استفاده می شود.

فلفل کاین حاوی کپسایسین است که به کاهش اشتها کمک می کند و می تواند خاصیت ضد سرطانی داشته باشد. ازجمله برای مقابله باسرطان ریه ، کبد و پروستات کشف شده است .

ماده فعال موجود در آن کپسایسین نام دارد که در بسیاری از تحقیقات نشان داده شده است که باعث کاهش اشتها و افزایش چربی سوزی می شود .به همین دلیل ، در بسیاری از مکمل های کاهش وزن تجاری یک ماده مشترک می باشد .در یک مطالعه مشخص شد که اضافه کردن 1 گرم فلفل قرمز به وعده های غذایی باعث کاهش اشتها و افزایش چربی سوزی در افرادی که به طور منظم فلفل نمی خورند می شود .

با این حال ، در افرادی که به خوردن غذاهای تند عادت کرده اند ، هیچ اثری وجود ندارد ، این نشان می دهد که تحمل نسبت به اثرات در بدن می تواند ایجاد شود.

علی دادوران

همه مطالب نویسنده

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.